اولین سوال که با شنیدن این کلمات به ذهن شما می رسد این است که پاکسازی صورت چیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت پاکسازی صورت همان طور که از نام آن برمی آید به معنی پاکیزه و تمیز کردن پوست صورت می باشد. شاید با خود بگویید که با یک شوینده ساده مثل صابون هم میتوان صورت را پاکسازی نمود اما در واقع پاکسازی صورت یک روش تخصصی تر از تمیز کردن پوست صورت محسوب می شود بنابراین روش ‌های مختلفی برای انجام آن وجود دارد و به صورت های متفاوتی انجام می شود. 

البته که پاکسازی صورت مزایای بیشماری هم دارد که در ادامه این مطلب به همه این موارد اشاره خواهیم نمود. بنابراین اگر شما هم می خواهید در مورد پاکسازی صورت اطلاعات بسیار خوبی به دست آورید و پاسخ سوالات خود را در این باره دریافت کنید پیشنهاد می کنیم توجه خود را به ادامه مطلب جلب نمایید. 

انواع پاکسازی صورت

پوست صورت از مهم ترین اجزای ظاهری برای افراد است بنابراین فرقی نمی کند که شما مرد باشی یا زن در هر صورت زیبایی برای شما مهم است و تمام تلاش خود را می کنید که هر چه بیشتر به آن رسیدگی کنید و از پیر شدن و افزایش چین و چروک در آن خودداری نمایید البته که پاکسازی می تواند این موارد را برطرف نموده و پوستی زیبا و سالم به شما هدیه کند مواردی که در زیر می بینید انواع روش های پاکسازی صورت می باشند:

  • یکی از انواع پاکسازی صورت مربوط به روش خانگی است. 
  • از دیگر روش های پاکسازی صورت می توان به روش کلینیکی اشاره نمود. 
  • و در نهایت روش آرایشگاهی که رایج ترین روش برای پاکسازی صورت به حساب می آید. 

همه این روش ها برای یک هدف یعنی کردن پوست از هرگونه چربی و آلودگی و در نهایت افزایش آبرسانی به آن انجام می شود. 

بهترین روش پاکسازی صورت چیست؟

 

با توجه به روش ها که خدمتتان عرض نمودیم اولین چیزی که می توانید در رابطه با آن بپرسید این است که کدام روش بهتر است یا بهترین روش کدام یک می باشد؟ برای پاسخ به این سوال باید روش‌ های آن را برایتان ذکر کنیم. در حقیقت پاکسازی به روش خانگی می توانند با استفاده از ویدیو های آموزشی یک روتین پوستی مناسب را برای شما به ارمغان آورد اما توجه داشته باشید که این نوع پاکسازی سطحی می باشد و شما از این طریق نمی توانید به عمق پوست مراجعه نمایید.

 در پاکسازی به روش آرایشگاهی که به وسیله دستگاه بخور و کرم های مختلف و کمی تخصصی تر از روش خانگی انجام می شود نیز می ‌توان به راحتی این کار را انجام داد اما توجه داشته باشید که بهترین و مناسب ترین روش برای پاکسازی صورت به روش کلینیکی است زیرا افراد متخصص و حرفه ای در این زمینه چنین فعالیتی را انجام می دهند. 

مزایای پاکسازی صورت


با توجه به اینکه امروزه افراد اهمیت زیادی به پوست صورت می دهند و حتی ممکن است دوره های مختلفی برای پاکسازی آن بگذرانند قطعاً برای شما هم این سوال پیش می آید که پاکسازی صورت چه مزایایی دارد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت پاکسازی صورت فواید و مزایای بی شماری دارد یکی از این مزایا مربوط به شدن صورت از آلودگی ‌ها و چربی‌ ها و تخلیه شدن منافذ باز صورت از آن ها می باشد. 

پس از اینکه صورت از چنین مواردی پاک شود می تواند بهتر نفس بکشد و آب بهتری از موارد مختلف جذب نماید یعنی آبرسانی به پوست راحت تر می شود. علاوه بر آن در پاکسازی صورت ماساژ هایی بر روی پوست انجام می‌ شود که پوست را تقویت نموده و باعث افزایش کلاژن ‌سازی درسته آن می ‌شود که از چین و چروک جلوگیری نموده و شادابی بیش تری به آن خواهد داد.

عوارض پاکسازی صورت

شاید با خود بگویید آیا ممکن است پاکسازی صورت عوارضی به دنبال داشته باشد اصلاً پاکسازی صورت چه ضرری می تواند داشته باشد؟ باید بگوییم که پاکسازی صورت به تنهایی عوارض و ضرری نخواهد داشت اما این موضوع بستگی به نوع پاکسازی و مکان آن دارد برخی مراقبت های پوستی نیز ممکن است بر پاکسازی صورت تاثیر منفی بگذارند.

 برای مثال اگر شما بیش از دوره مقرر برای پوست خود پاکسازی انجام دهید قطعاً شاهد ضرر و زیان در آن خواهید شد زیرا پوست باید هر چند مدت یکبار پاکسازی شود و افزایش این مواد و لایه بردار ها می تواند تاثیر منفی بر خود سازی پوست بگذارد. گذشته از این موضوع اگر شما پاکسازی پوست را به افراد غیرحرفه ‌ای بسپارید خواهید دید که مشکلات پوستی شما نه تنها برطرف نمی ‌شود بلکه دچار جوش و آکنه نیز خواهید شد. 

هزینه پاکسازی صورت چقدر است؟

نکته دیگری که به هنگام انجام پاکسازی صورت به ذهن افراد خطور می‌ کند در رابطه با هزینه انجام این کار می باشد. در واقع شما با خود می گویید چقدر باید برای پاکسازی صورت هزینه کنیم؟ توجه داشته باشید که پاکسازی صورت اگر به روش خانگی انجام شود هزینه زیادی نخواهد داشت اما تخصصی و عمقی هم نخواهد بود به همین خاطر اگر می خواهید پاکسازی پوست صورت خود را به بهترین روش ممکن انجام دهید و نتایج مثبتی از آن دریافت کنید باید آن را به روش کلینیکی انجام دهید بنابراین ممکن است هزینه های پاکسازی متفاوت باشد چرا که روش های انجام آن نیز متفاوت است. از این رو اگر شما پاکسازی صورت را در کلینیک انجام دهید قطعا هزینه آن بیشتر از هزینه پاکسازی به روش آرایشگاهی خواهد بود. 

سالن و کلینیک برای پاکسازی صورت در تهران


خوشبختانه تهران یکی از بهترین و معروف ترین کلینیک ها برای پاکسازی صورت ( سالن زیبایی لاویسا ) را دارد. از این رو شما می توانید پاکسازی پوست صورت خود را به حرفه ای ترین و متخصص ترین افراد در این زمینه بسپارید و مطمئن باشید که پس از گذشت جلسه اول نتایج مثبت آن به وضوح قابل مشاهده خواهد بود. گذشته از کلینیک ها سالن های دیگری هم در تهران وجود دارند که به عنوان مرکز پاکسازی صورت در حال فعالیت می باشند و شما می توانید با مراجعه به آن ها و سپردن پوست صورت تان زیبایی خود را صد چندان نموده و مانی پیری و جوش و لکه ها و آکنه های پوستی شوید.