یکی از مدل‌های مو که امروزه توجه خانم‌ها را به خود جلب کرده فر کردن مو‌ها است. فر کردن مو یک فرآیند بسیار طولانی و سخت است که در طی آن مو‌های شما حالت موج‌دار به خود می‌گیرند. پیشنهاد می‌شود برای فر کردن مو‌های خود از یک آرایش‌گر با تجربه و کار بلد کمک بگیرید تا نتیجه حاصل شده مو‌های فر با زیبایی خاصی همراه باشد. شما می‌توانید در سالن تخصصی لاویسا اقدام به فر کردن مو‌های خود کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید. البته اگر به هر دلیل نمی‌توانید به آرایشگاه بروید نگران نباشید. ما در ادامه چند روش فر کردن مو در خانه را به شما معرفی می‌کنیم. 

روش‌های فر کردن مو در خانه

امروزه فر کردن مو به عنوان یکی از زیبا‌ترین و خاص‌ترین مدل‌های مو شناخته می‌شود و توجه افراد، بیش‌تر به سوی این مدل از مو جلب شده است. روش‌های مختلفی برای فر کردن مو وجود دارد که به دو دسته حرارتی و غیر حرارتی تقسیم‌بندی می‌شود. اگر قصد فر کردن مو در خانه را دارید، پیشنهاد می‌کنیم روش غیر حرارتی را انتخاب کنید تا مو‌هایتان دچار آسیب‌دیدگی نشوند. اگر وقت رفتن به آرایشگاه را ندارید می‌توانید با روش‌هایی که در ادامه به شما معرفی می‌کنیم، در خانه مو‌های خود را فر کنید. 

فر کردن مو با حرارت اتو مو

یکی از انواع روش‌های فر کردن مو در خانه، فر کردن به وسیله اتو مو است که انجام این روش در خانه پیشنهاد نمی‌شود؛ زیرا ممکن است به زمان حرارت دادن توجهی نشود و باعث بروز آسیب‌دیدگی در مو شود. اگر هم انتخاب شما این روش است، باید به زمان حرارت دادن به مو‌هایتان توجه کنید و نکات زیادی را در این روش رعایت کنید:

 1. برای انجام این روش باید اتو مو را به پریز برق بزنید و اجازه دهید که به اندازه کافی داغ شود. 
 2. لایه‌های نازکی از موی خود را به دور اتو مو بپیچید.
 3. اجازه دهید مو‌هایتان حالت مواج را به خود بگیرد. 
 4. با باز کردن پیچش مو از روی اتو مو شاهد فر‌ شدگی بسیار زیبایی خواهید شد. 

فر کردن مو بدون حرارت با استفاده از سنجاق

فر کردن مو با استفاده از سنجاق، یکی از روش‌های کلاسیک است که فر‌ مو‌ها در این روش بسیار زیبا و خاص می‌شود و حالت فیزیکی مو‌ها بسیار متفاوت با انواع فر مو در روش‌های دیگر است. 

 1. برای اینکه با سبکی کلاسیک، مو‌های خود را در خانه فر کنید، لازم است با یک شامپو حجم دهنده مو‌های خود را بشویید. 
 2. سپس با یک شانه که دندانه درشت است به مو‌های خود حالت دهید.
 3. سعی کنید برای خشک کردن مو‌ها با حوله به جای مالش دادن مو، فقط آب اضافی مو‌ها را بگیرید تا موی شما حالت خود را از دست ندهد؛ همچنین در این مرحله از فشار دادن مو‌ها خودداری کنید. 
 4. سپس یک ژل موی مناسب را به مو‌های خود بزنید و موهای جلوی سر خود را به یک دسته و مو‌های پشت سر خود را به یک دسته دیگر تقسیم کنید. موهای جلوی سر آخرین بخش کار هستند.
 5. حال نوبت بخش اصلی کار فر کردن مو است. در این بخش باید یک دسته ۳ سانتی‌متری از موی کنار گوش را جدا کنید و موی خود را به دور انگشت اشاره بپیچید. توجه کنید که حتما باید پیچش به سمت بالا و سمت عقب صورت باشد. 
 6. حال باید با انگشت اشاره و شصت موی حلقه شده را ثابت نگه دارید و با استفاده از یک گیره آن را محکم کنید.
 7. حال همه این مراحل را برای مو‌های دیگر خود که رول نشده‌اند انجام دهید. در آخر سر هم همین کار را برای مو‌های جلوی سر انجام دهید.
 8. توجه کنید که اندازه قطر مو‌ها برای حلقه کردن نباید زیاد باشد؛ زیرا گیره، فرو‌رفتگی در آن ایجاد می‌کند. 
 9. پس از انجام این مراحل یک روسری به روی مو‌های خود ببندید تا خیسی مو‌ها گرفته شود و همچنین مو‌ها در جای خود ثابت بمانند. 
 10. شب در همین حالت بخوابید و صبح پس از بیدار شدن شاهد مو‌هایی با حالت خاصی از فر‌شدگی خواهید  بود. 

عکس این مدل فر کردن مو در خانه را برای شما به اشتراک گذاشته‌ایم.

فر کردن مو با استفاده از سر‌بند

یکی دیگر از روش‌های راحت و ساده فر کردن مو در خانه استفاده از سربند است. شما برای فر کردن مو‌های خود به وسیله سر‌بند، می‌توانید طی مراحل زیر مو‌هایتان را فر کنید:

 1. پس از شستشوی مو‌های خود، آن‌ها را خشک کنید. توجه داشته باشید که طوری مو‌های خود را خشک کنید که رطوبت بر روی مو‌ها وجود داشته باشد و خالی از رطوبت نباشد. 
 2. سپس مو‌های خود را به دو دسته تقسیم کنید و یک سربند به سر خود ببندید. 
 3. حال باید از سمت جلوی سر مو‌های خود را به دورسربند بپیچید تا به قسمت انتهایی سر برسید. 
 4. در مرحله بعد، پس از تمام شدن مو‌های قسمت جلو و رسیدن به قسمت عقب سر باید مو‌های پشت سر خود را با سنجاق محکم کنید تا در جای خود ثابت بمانند. 
 5. همین مراحل را برای دسته دوم مو‌های خود انجام دهید. 
 6. سپس باید اجازه دهید تا مو‌هایتان کاملا خشک شود و هیچ رطوبتی باقی نماند. 
 7. پس از خشک شدن سر‌بند را بردارید و خواهید دید که مو‌هایتان به زیبایی فر شده است. 
 8. می‌توانید با انگشتان خود مو‌هایتان را شانه کنید. 

عکس این مدل از فر کردن مو را نیز می‌توانید در ادامه مشاهده کنید. 

سخن پایانی

همه روش‌های فر کردن مو در خانه از روش‌هایی هستند که موقتی بوده و پس از گذشت مدتی فر مو از بین می‌رود و شما دوباره باید این فرآیند‌ها را روی مو‌های خود انجام دهید. امروزه با پیشرفت‌هایی که در آرایش‌گری صورت گرفته می‌توانید به آرایشگاه‌‌ها و سالن‌های زیبایی برای فر کردن مو مراجعه کنید. البته باید توجه داشته باشید که سالن‌های زیبایی که به آن‌ها مراجعه می‌کنید، معتبر باشند و تجارب زیادی در این زمینه داشته باشند. یکی از بهترین سالن‌های زیبایی، سالن زیبایی لاویسا است که با ارائه بهترین خدمات توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده است.