طراحی حنا یکی از روش‌های جذابی است که به وسیله حنا طرح‌های مختلفی روی دست و قسمت‌های مختلف بدن می‌کشند. این روش در کشورهای مختلف بسیار پرطرفدار است و شامل طرح‌های ساده و پیچیده می‌شود. شما هم می‌توانید با این روش برای شب حنابندان روی دست طرح‌های متنوع و زیبایی بکشید. برای اینکه به اطلاعات بیشتری در مورد طراحی حنا و انواع آن دست یابید با ما تا پایان مطلب همراه باشید. 

طراحی حنا چیست؟

طراحی حنا یکی از روش‌های قدیمی برای زیباتر کردن دست‌ها و قسمت‌‌های دیگر است. به طراحی با حنا تتوی موقت هم می‌گویند. امروزه در آرایشگاه‌های مختلف خدمات طراحی حنا به علاقمندان ارائه می‌شود. برای این منظور از حنا با رنگ‌های مختلف استفاده می‌کنند و معمولا روی  دست و پا انجام می‌دهند و می‌تواند شامل تمام انگشتان یا پشت و روی دست و پا باشد. این طراحی در روش سنتی از مچ پا به پایین صورت می‌گیرد. بهتر است طرح‌های شلوغ و گسترده برای این قسمت استفاده شود. 

چه لوازمی برای طراحی حنا لازم است؟


برای انجام طراحی با حنا باید از ماده‌ای کمک بگیرید. برای این منظور با ترکیب حنای رنگی مانند مشکی، قهوه‌ای، سبز، قرمز، سفید و… با آب با غلظت مناسب می‌توانید شروع به ایجاد نقش کنید.‌ ترکیب مواد مورد نظر را در قیفی کاغذی یا پارچه‌ای که سوراخ‌های زیاد و ریزی دارد ریخته و روی پوست طراحی را انجام دهید. شما می‌توانید از قوطی خالی لاک هم استفاده کنید و بعد از شستن آن ترکیب مزبور را در قوطی بریزید و بعد از اینکه به اندازه کافی تسلط پیدا کردید طراحی نقش با حنا را با قیف هم امتحان کنید.‌ 

طراحی حنا چگونه انجام می‌شود؟

طراح حنا با استفاده از انواع رنگ‌های مشکی، قهوه‌ای، قرمز، سبز و سفید به کشیدن طرح‌ها اقدام می‌کند. طرح‌ها شامل طرح‌های مینیاتوری یا باستانی است. با این طرح‌ها روی پوست نقوش زیبایی نقش می‌بندد و طرح‌هایی که شبیه تتو است شکل می‌گیرد اما این نقش‌ها برخلاف تتو که دایمی هستند و پاک کردن آنها به سختی انجام می‌گیرد نیستند و تتوهای موقت و بی‌خطر به شمار می‌روند. تسلط کافی طراح به اصول مهم از جمله ظرافت، مهارت کشیدن قلم و … می‌تواند در هر چه زیباتر شدن نقش تاثیر مثبت داشته باشد و طرح‌های بدیل و استثنایی را روی پوست شما ایجاد کند.‌ 

انواع طراحی حنا چگونه است؟


رنگ‌های مختلفی برای طراحی حنا کاربرد دارد و رنگ‌های تیره و روشن برای این منظور استفاده می‌شود. امروزه علاوه بر رنگ‌های تیره، رنگ سفید نیز از طرفداران خاص خودش برخوردار است. از طرح‌های مختلفی هم در طراحی حنا استفاده می‌شود. انواع طرح‌ها، شامل طرح‌های هندی، خلیجی، عربی، مراکشی، غربی و فانتزی می‌شوند. طرح‌های مورد استفاده‌ای که در ایران هم طرفداران زیادی دارد شامل طرح‌های اسلیمی و سنتی هستند. برخی از طرح‌ها به صورت برجسته و با طرح‌های اکلیل، نگین و… هم وجود دارند. چند نمونه از پرطرفدارترین نقش‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:


  • یکی از طرح‌ها مربوط به نقش‌های خورشید مانند با پرهای مدل‌دار می‌شود.
  • طرح پرطرفدار دیگر شامل حلقه‌های ظریف با داشتن پیچ‌وخم‌های بی‌نظیر و زیبا است. 
  • طرح دیگر گل‌هایی با ساقه‌هایی پیچ در پیچ هستند.
  • طرح‌های سرخ پوستی هم یکی دیگر از طرح‌های مورد علاقه خانم‌ها در طراحی حنا محسوب می‌شود.