قطعا همه ما انسان‌ها بعد از بیرون آمدن از حمام موهای خود را سشوار می‌کشیم و آن را حالت می‌دهیم. اما گاهی وجود مو‌های فر کار را برای ما سخت تر می‌کنند؛ از همین رو باید به نکاتی به هنگام سشوار کشیدن موهای فر توجه نمود، تا به راحتی بتوان موها را سشوار کشید. در این مطلب سعی داریم به شما سشوار کشیدن موهای فر را آموزش بدهیم تا کمتر به موهای خود آسیب وارد کنید. تا پایان این مطلب از سالن زیبایی لاویسا همراه ما باشید.

مراحل سشوار کشیدن موهای فر


برای سشوار کشیدن موهای فر و صاف کردن آن‌ها نیاز است مراحلی را پشت سر گذراند تا به صافی دل‌خواه مو رسید؛ همچنین آسیب کمتری را به موی سر وارد کرد. در این قسمت به مراحل سشوار کشیدن موهای فر خواهیم پرداخت:

 1. قبل از سشوار کشیدن، موهای خود را تمیز شستشو دهید تا چربی کف سر کاملا از بین برود و زحمت سشوار کشیدن شما به هدر نرود.‌ از شامپو‌هایی که موی سر را نرم می‌کنند استفاده کنید؛ زیرا در راحتی  سشوار کشیدن موهای فر، بسیار موثر هستند. 
 2. بعد از شستشو از نرم‌کننده یا ماسک مو استفاده نمایید و گره موهای خود را در حمام با شانه کردن باز کنید، تا به هنگام سشوار کشیدن اذیت نشوید.
 3. در طول هفته به صورت بسیار عمیق نرم‌کنندگی را روی موهای خود انجام دهید و از ماسک‌های روغنی برای مو استفاده کنید. به هنگام استفاده از ماسک، موهای خود را با یک حوله بپیچید تا مواد بهتر در مو نفوذ کنند.
 4. بعد از شستشو تمیز ماسک مو، نوبت به سشوار کشیدن موها می‌رسد. قبل از سشوار کشیدن به موهای خود اسپری محافظت‌کننده در برابر حرارت بزنید تا موهای شما در اثر حرارت سشوار نسوزد.
 5. بعد از زدن اسپری، موها را تقسیم کنید؛ سپس برس را زیر موها گرفته و سشوار را روی مو قرار دهید، تا حرارت به طور مستقیم به موها برسد؛ همچنین سشوار و برس را باید در یک جهت به طور همزمان حرکت داد.
 6. بعد از اتمام سشوار موها، از اتوی مو استفاده کنید؛ زیرا نواقص کار برطرف می‌شود و می‌توان موها را حالت داد. برای حالت دادن به مو توسط اتوی مو، موها را در جهت مخالف صورت حالت دهید تا بسیار زیباتر شود. 

چگونگی تثبیت مو بعد از سشوار کشیدن

اگر مایل هستید تا چند روز موی سر شما ثابت بماند و حالت خود را از دست ندهد، باید نکاتی که در زیر آورده می‌شود را رعایت کنید:

 1. عدم استفاده از کش به جهت از بین نرفتن حالت مو
 2. استفاده از دستمال سر به هنگام خواب 
 3. شانه کردم موها بعد از بیدار شدن از خواب
 4. دوری از رطوبت 
 5. بستن موها از وسط سر با گیره (مدل دم‌اسبی)

سخن پایانی

سشوار کشیدن موها یکی از کارهای لذت بخشی است که هر فردی در طول هفته آن را انجام می‌دهد. اما افرادی که دارای موی فر هستند، به هنگام سشوار کشیدن با مشکلات و سختی‌هایی مواجه می‌شوند. ناگفته نماند که این افراد روش و مراحل درست سشوار کشیدن موهای فر را آموزش ندیده‌اند؛ از همین رو در این مطلب آموزش سشوار کشیدن اصولی و درست موهای فر را برای شما بیان کردیم تا به هنگام سشوار کشیدن به موهای خود آسیب وارد نکنید و از انجام دادن این کار لذت ببرید.