در صنعت لوازم آرایشی و بهداشتی انواع مختلفی از محصولات تولید و در بازار عرضه می‌شوند. یکی از محصولات پرطرفدار در زمینه آرایش، رنگ مو است که طرفداران بسیاری دارد. زمانی که افراد تصمیم می‌گیرند تا تغییری در ظاهر خود ایجاد کنند تغییر رنگ مو یکی از اولین گزینه‌های مناسب برای این کار است. 

در گذشته بیشترین ماده مورد استفاده برای تغییر رنگ مو و یا پوشاندن موهای سفید حنا بوده و یا حتی از عصاره برخی از گیاهان و مواد مختلفی مثل پوست گردو، پوست انار، قهوه و … استفاده می‌شد. اما امروزه با گسترش صنعت لوازم آرایشی و بهداشتی دیگر نیازی به رنگ کردن موها به صورت سنتی نیست و به راحتی می‌توانید رنگ دلخواه خود را بر روی موها پیاده کنید‌.


انواع رنگ مو

 

رنگ کردن مو نیز مانند سایر فعالیت‌ها ابزارهای خاصی نیازمند است و در انواع و اقسام مختلفی انجام می‌شود. پس توجه داشته باشید در این مواقع و با توجه به رنگ های مختلف موجود در بازار که از مواد شیمیایی هستند باید از نوعی استفاده کنید که نه تنها مرغوب باشد، همچنین با موهای شما سازگاری داشته باشد. 


رنگ موی دائمی

به طور کلی در ساختار مو انواع و اقسام مواد مختلفی وجود دارد که هر کدام وظیفه خاصی بر عهده دارند، برخی از عناصر موجود در مو وظیفه تقویت ریشه، برخی دیگر وظیفه تقویت ساقه و برخی دیگر نیز وظیفه تنظیم رنگ مو را بر عهده دارند. 

کوتیکول ماده‌ای است که در سطح ساقه موها قرار دارد و زمانی که اقدام به رنگ مو کنید این ماده فعال می‌شود. زمانی که شما رنگ موی دائمی را انتخاب کنید، به طور کامل موهای سفید و خاکستری توسط رنگ مو پوشانده می‌شود و به طور همیشگی رنگ مو بر روی موهای شما باقی می‌ماند.  البته زمانی که موها رشد کنند تفاوت رنگ موی اصلی با رنگ موی به کار رفته بر روی موها مشخص می‌شود که در این حالت می‌توانید اقدام به ترمیم رنگ موی خود کنید.


رنگ موی نیمه دائمی

ترکیبات مورد استفاده در رنگ موی دائمی بسیار قوی هستند اما در رنگ موی نیمه دائمی از ترکیبات سبک‌تری استفاده می‌شود، بیشتر اوقات روش رنگ موی نیمه دائمی برای افرادی استفاده می‌شود که برای اولین بار قصد رنگ کردن موهای خود را دارند. در این روش بیشتر اوقات رنگ موی طبیعی افراد را تیره‌تر یا روشن‌تر می‌کنند. و با گذشت زمان رنگ مو از روی موها محو می‌شود بدون آنکه آسیب خاصی به موهای طبیعی فرد وارد شود. 


رنگ موی موقت

رنگ موهای موقت نیز یکی پرطرفدارترین روش‌ها برای رنگ مو هستند، بیشتر افراد از این روش برای رنگ موهای فانتزی استفاده می‌کنند. در این روش از اسپری یا پودر برای رنگ کردن موها استفاده می‌شود و نکته مهم در مورد این روش این است که رنگ موی موقت با یک بار شستشو کامل از بین می‌رود.

چگونه رنگ مو مناسب انتخاب کنیم؟


وقتی تصمیم به رنگ کردن موی خود میکنید، یکی از سخت ترین چالش هایی که شاید شما با آن مواجه شوید با توجه به تنوع موجود، انتخاب نوع رنگ مو و رنگی است که میخواهید استفاده کنید. همانطور که گفته شد یک انتخاب نا مناسب میتواند موهای شما که حتما با زحمت زیاد از آنها نگهداری کردید را خراب کند. پس حتما قبل از اقدام با یک آرایشگر با تجربه مشورت کنید تا نسبت به خواسته شما بهترین پیشنهاد را به شما بدهد و همچنین در زمان انجام کار از خراب نشدن موهای خودتون اطمینان داشته باشید. 

برای دریافت مشاوره رایگان توسط تیم با تجربه لاویسا میتوانید تماس بگیرید.تشخیص رنگ موی خوب

برای اینکه رنگ موی مورد استفاده نتیجه مطلوبی داشته باشد باید از ویژگی‌های مشخصی برخوردار باشد. 

موهای شما دائما در معرض شستشو قرار دارد و در صورتی که از رنگ مو برای موهای خود استفاده کنید نباید با چند بار شستشو از بین برود، به عبارت دیگری ثبات رنگ مو از ویژگی‌های اصلی آن است.

یک رنگ موی خوب و با کیفیت در نهایت موهایی براق و درخشان را برای شما به ارمغان می‌آورد، اگر در نتیجه نهایی موهای شما کدر بود و یا تمام مو به طور کامل پوشش داده نشود نشان از عدم کیفیت رنگ موی مورد استفاده است. 

توجه داشته باشید که تغییر رنگ مو تاثیر زیادی بر ظاهر شما خواهد گذاشت پس بهتر است که رنگ مویی را انتخاب کنید که با رنگ پوست شما همخوانی داشته و متناسب با استایل شما باشد. 


بهترین سالن زیبایی در تهران برای رنگ کردن مو


به طور خلاصه با توجه به نکاتی که گفته شد، شما باید یک سالن خوب با کادر مجرب برای اقدام به رنگ کردن موی خود انتخاب کنید. کافیست کمی بررسی و تحقیق کنید تا یک سالن مناسب و بهداشتی با در بر داشتن نکات گفته شده پیدا کنید. همچنین میتوانید با سالن زیبایی لاویسا با ضمانت کیفیت اینکار را انجام دهید.