لیزر ابزاری با تکنولوژی پیشرفته است که پوست را صاف و ابریشمی می‌کند. در واقع، در حال حاضر لیزر راحت‌ترین، مؤثرترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین راه برای از بین بردن موهای زائد است. با توجه به مزایای لیزر و معایب سایر روش‌های رفع موهای زائد، افراد به طور فزاینده‌ای به دستگاه‌های لیزر موهای زائد برای رفع موهای زائدشان روی آورده‌اند. اما اینکه در بین این دستگاه‌ها کدام گزینه را می‌توان بهترین لیزر بدن نام برد، مسئله‌ای است که ما در این نوشتار به تشریح آن می‌پردازیم. پس برای کسب اطلاعات بیشتر در ادامه این نوشتار با ما همراه باشید.

پیشنهاد میکنیم آموزش های سالن زیبایی لاویسا را مطالعه کنید.

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

در ابتدا لازم است به عرضتان برسانیم که نمی‌توان یکی از دستگاه‌های لیزر را به عنوان بهترین دستگاه برای همه افراد معرفی کرد؛ چراکه هر کدام از دستگاه‌های لیزر رفع موهای زائد، مزایا و معایب مختص به خود را دارند و برای افرادی با رنگ پوست و مو مختلف، مناسب‌ هستند. اما ما در ادامه بهترین دستگاه لیزر را با توجه به شرایط و ویژگی‌های پوست و موی افراد معرفی کرده‌ایم.

لیزر الکساندرایت

در حال حاضر دستگاه لیزر موهای زائد الکساندرایت یکی از بهترین دستگاه‌های لیزر موهای زائد بدن در جهان به شمار می‌رود. این دستگاه لیزر دارای قابلیت تنظیم طول موج و انرژی برای از بین بردن موهای زائد بوده و تقریبا با هر نوع رنگ پوست و موی سازگاری لازم را دارد. اما به طور کلی این دستگاه برای رنگ پوست‌های تیره و موهای بسیار ضخیم چندان موثر نیست. لیزر الکساندرایت یا به اصطلاح الکس دارای نور مرئی و طول موج 755 نانومتر بوده‌ و همچنین دارای سیستم خنک‌کننده و کولینگ بسیار قوی برای جلوگیری از سوختن پوست افراد در هنگام فرآیند لیزر است.

لیزر ان دی یاگ

این لیزر نیز با اطمینان بالا برای انواع پوست‌های تیره و روشن قابل استفاده است. لیزر ان دی یاگ دارای طول موج ۱۰۶۴ نانومتر پرتویی بوده و به دلیل عمق نفوذ بسیار ممکن است برای افراد ناراحتی بیشتری در پوست ایجاد کند. البته لازم به ذکر است که این‌ لیزر از رشد موی جدید جلوگیری می‌کند و یک روش سریع‌ و راحت به شمار می‌رود که نیاز به جلسات درمان کمتری هم دارد. لیزر ان دی یاگ در دسته‌بندی لیزرهای جامد قرار می‌گیرد و برای هر تایپ پوستی و به ویژه پوست‌های تیره و نواحی تیره بدن کاملا موثر است.

لیزر دیود

این نوع لیزر بهترین لیزر برای پوست‌های سبزه به شمار می‌رود. لیزر دیود به دلیل وقفه‌های تابشی کوتاهی دارد و فرآیند لیزر با این دستگاه کمی دردناک است. اما از جمله برتری‌های این لیزر می‌توان به نیاز به تعداد جلسات کم، مجهز به سیستم خنک‌کننده، قطر تابش بیشتر و..‌. اشاره داشت. طول موج این دستگاه لیزر طول موج‌های 800 یا 810 نانومتر است؛ همچنین اینکه لیزر دایود به علت محدوده وسیع تنظیمات طول پالس و انرژی، علاوه بر رفع موهای زائد دامنه کاربردهای وسیعی هم دارد.

سخن آخر

با توجه به توضیحاتی که در این نوشتار ارائه شد، برای دریافت بهترین نتیجه در لیزر موهای زائد لازم است تا فاکتورهای دیگری را نیز در نظر بگیرید. به عنوان مثال انتخاب کلینیک لیزر خوب و با سابقه، اپراتور لیزر با‌تجربه و ماهر، نوع دستگاه لیزر موهای زائد، برند و کمپانی سازنده دستگاه لیزر، نوع پوست، رعایت نکات بهداشتی و... در دریافت نتیجه مطلوب از لیزر به شما کمک می‌کنند‌‌. ما در این نوشتار به معرفی بهترین دستگاه لیزر موهای زائد بدن پرداختیم و در نهایت امیدواریم که مطالب ارائه شده در این نوشتار مفید واقع شده باشند.