رفع موهای زائد همواره یکی از چالش‌های زندگی انسان‌ها بوده است. اپیلاسیون در منزل، یکی از روش‌های پربازده و مقرون به صرفه برای رفع موهای زائد است که مانند همه روش‌‌های رایج، دارای مزایا و معایبی است که یکی از بارزترین اشکالات وارد شده به آن، دردناک بودن این روش است. در حین انجام این کار، برای دریافت نتیجه‌ای عالی، لازم است نکاتی را رعایت کنید که  در ادامه به مهم‌ترین آن‌ها که توسط متخصصان پوست توصیه شده‌اند اشاره می‌کنیم. پس در ادامه مقاله از سالن زیبایی لاویسا با ما همراه باشید تا بتوانید با بهترین روش و بیشترین بازدهی، در خانه اپیلاسیون انجام دهید.

مزایای اپلاسیون چیست؟

یکی از بهترین مزایای اپیلاسیون این است که پوست به واسطه آن صاف و یکدست می‌شود. هنگام اپیلاسیون، نه تنها موهای زائد از بین می‌روند، بلکه سلول‌‌های خشک و مرده پوست نیز از بین برده می‌شوند. دیگر مزیت اپلاسیون این است که پوست مانند شیو کردن در معرض خطر هیچ گونه بریدگی یا زخم  نیست؛ همچنین اینکه حداقل مواد شیمیایی در فرآیند اپیلاسیون وجود دارد و به همین دلیل به ندرت اپیلاسیون باعث تحریک یا حساسیت پوستی در افراد می‌شود. پس از اپیلاسیون نیز رشد مجدد موهای زائد بسیار آهسته است و اغلب 4 تا 6 هفته به طول می‌انجامد. به طور کلی اپیلاسیون در مقایسه با سایر اشکال از بین بردن موهای زائد مزایای زیادی دارد که عبارتند از:

رشد ظریف تر موها با اپیلاسیون

زمانی که با تراشیدن موهای زائد را کوتاه می‌کنید، این امر منجر به یک برش صاف می‌شود؛ به همین دلیل است که رشد مجدد موها پس از اصلاح به شدت احساس می‌شود. اما با اپیلاسیون این گونه نیست و مو در فولیکول برداشته می‌شود. این به آن معنا است که زمانی که مو بازسازی می‌شود و دوباره رشد می‌کند، این کار با انتهایی باریک انجام می‌شود. انتهای مو ظریف‌تر است و سخت نیست و حتی در زمانی که منتظر موم انداختن بعدی خود هستید، پوست شما مانند زمان پس از اصلاح، مودار نخواهد بود. به این صورت با گذشت زمان، رشد موها به طور کلی متوقف شده و در نهایت با پوشش کم ‌تری از مو مواجه خواهید شد. 

از بین بردن بثورات اصلاحی


اگر مستعد انجام اصلاح هستید، باید بدانید یکی از مزایای اصلی موم داغ این است که باید بتوانید دوباره از آن اجتناب کنید. در عبارتی ساده تر با اصلاح، هر چند روز یک بار ناحیه مورد نظر را در معرض اصطکاک قرار خواهید داد که این امر فقط التهاب پوست را بدتر می‌کند. اما با انجام اپیلاسیون، می‌توانید بیش از یک ماه از این کار اجتناب کرده و به پوست خود فرصتی برای آرام شدن و التیام دهید.

موهای زیر پوست روییده کمتر

اصلاح موهای زائد می‌تواند برای بسیاری از افراد فاجعه بار و شاید دردناک باشد. یعنی در بدترین حالت، آن‌ها می‌توانند عفونی شده و منجر به زخم شوند. اما با اپلاسیون دیگر کمتر خبری از موهای زیر پوست روییده خواهد بود.

خداحافظی با خارش با روش اپیلاسیون

 

بسیاری از افراد تجربه خارش بلافاصله پس از اصلاح را داشته که به محض شروع رشد مجدد، خارش دوباره افزایش می‌یابد. شاید با اپیلاسیون هم خارش را تجربه خواهید کرد، اما حداقل پس از انجام آن برای مدت طولانی‌تری می‌توانید بدون خارش باشید. 

سخن آخر

انجام اپلاسیون در خانه یک روش راحت و مقرون به صرفه است اما نکاتی را نیز می‌بایست رعایت کرد. به عنوان مثال اطمینان پیدا کنید که موهای زائدتان ۱ چهارم تا ۳ چهارم اینچ طول مناسبی دارند. قبل از اپیلاسیون محل موردنظر را شسته و خشک کرده، موم را مالیده، نوار پارچه گذاشته و نوار پارچه‌ای را برداشته و پوست خود را تسکین دهید. ما در این نوشتار به معرفی اپلاسیون و مزایای آن پرداختیم.