اگر میخواهید در خانه مژه های خود را آرایش و گریم کنید، نگران نباشید و با ادامه این آموزش از سایت سالن زیبایی لاویسا همراه باشید. اگر شما مژه های کوتاه دارید و میخواهید آنها را پر پشت و بلندتر جلوه دهید ترفندهایی وجود دارد که با گریم و آرایش میتوانید به خواسته خود برسید و مژه های خو را جذابتر و زیباتر نشان دهید.


ریمل زدن مژه های کوتاه

قبل از این راجع به ریمل زدن انواع مژه ها صحبت شد و پیشنهاد میشود اول آن مطلب را مطالعه و تمرین کنید تا کمی با روش صحیح ریمل زدن آشنا شوید. حالا که آن مطلب را مشاهده کردید و یا از پیش تر این کار را بلد هستید به سراغ آموزش و نکاتی که باید برای ریمل زدن به مژه های کوتاه رعایت کنید می پردازیم:


چگونه به مژه های کوتاه ریمل بزنیم؟


اولین نکته انتخاب ریمل مناسب است.

موردی که باید به آن دقت کنید این است که ریمل انتخابی هم پوشانی نسبت به مژه های شما را داشته باشد تا آنها را بلندتر نشان دهد. دلیل این که این ریمل ها به این صورت هستند این است که در ترکیب آن ها میکروفیبرهایی موجود است که به مژه ها چسبیده و در ادامه مژه ها آنها را بلند نشان میدهد.

برس ریمل: برس ریمل مورد استفاده باید حاوی موهای نازک باشد تا فضای خالی بین مژه ها را پر کند و تمام مژه ها را پر پشت نشان دهد.


طریقه صحیح کشیدن ریمل های پرپشت کننده برای مژه های کوتاه


برای اینکه نتیجه بهتری از ریمل خود بگیرید در زمان استفاده با آرامش از ریشه ها شروع کنید و به سمت نوک مژه ها ادامه دهید. نکته ای که باید به آن دقت کنید این است که طوری باید یکنواخت این کار را انجام دهید تا مواد ریمل حالت گوله ای پیدا نکند. چون در این صورت کاملا نتیجه بدی خواهید دید.


ریمل های تیره برای مژه های کوتاه

برای اینکه مژه های کوتاه را پر پشت تر و بلندتر نشان دهید لازم است از ریمل های رنگ سیاه و یا قهوه ای استفاده کنید. زیرا اگر از رنگ های متالیک استفاده کنید زیر نور آنها مشخص نمیشوند و مژه های شما کوتاه نشان داده میشود.


روش صحیح ریمل زدن به مژه های کوتاه و صاف

اگر مژه هایی دارید که علاوه بر کوتاه بودن حالت هم ندارد و صاف هستند، برای ریمل زدن به آنها دقت کنید که برس ریمل شما نه تنها نکاتی که در بالا ذکر شد را داشته باید، باید منحنی نیز باشد. زیرا با این مدل میتوانید فرم انحنا نیز به مژه های خود بدهید. 

نکته: برای اینکه میخواهید فرم مژه ها را رو به بالا نگه دارید پس دقت کنید ریمل مورد استفاده شما باید سبک باشد و همچنین به سرعت خشک شود تا حالت مناسب را بگیرد.

ابته بعد از زدن ریمل اگر نتیجه دلخواه را نگرفتید و یا در آن زمان به ریمل مناسب دسترسی نداشتید میتوانید از فرمژه استفاده کنید.


بهترین ریمل برای مژه های کم پشت و کوتاه

ریمل زدن به مژه های کوتاه باعث میشود مواد به ریشه برسد. پس حتما از ریملی استفاده کنید که دارای ویتامین B5‌ باشد تا باعث ریزش مژه های شما نشود. همچنین سایز برس نیز معمولی باشد.

روغن انگور و کراتین در ریمل نیز موادی است که میتواند باعث جلوگیری از ریزش بشود.